Loading Notikumi

« All Notikumi

  • Šis notikums ir pagājis.

Deju lielkoncerts “Izrakstīju goda kreklu”

jūnijs 9, 2018

2018. gada 9. jūnijā par godu Latvijas valsts simtgadei Limbažu Lielezera brīvdabas estrādē uz Danču nakti atkal pulcēsies dejotāji no visas Latvijas.
Atgādinām, ka tradīciju Limbažu Lielezera brīvdabas estrādē pulcēt amatierkolektīvus no visas Latvijas aizsākām 2016. gadā ar deju lieluzvedumu ‘’Jel dod man bučiņ’!’’, uz pasākumu pulcējot vairāk kā 1500 dejotājus no visas Latvijas un teju 4000 skatītājus. Savukārt horeogrāfes, Limbažu, Alojas un Salacgrīvas novada bērnu deju kolektīvu virsvadītājas Daces Adviljones virsvadībā Limbažu novada bērnu deju kolektīvi koncertā “Rakstu raksti” izdejoja spēka zīmes un rakstu rakstos vīto dzīves ceļu cauri gadiem un laikam.
“Danču nakts Limbažos” idejas autore un mākslinieciskā vadītāja ir Dziesmu un deju svētku virsvadītāja, Limbažu deju apriņķa virsvadītāja, horeogrāfe Taiga Ludborža. Šajā gadā koncertprogrammai dots nosaukums “Izrakstīju goda kreklu”, ‘’Tautastērps ir daļa no latviskās identitātes – izturējis laika pārbaudi, saglabāts un godāts tas kalpo par krāšņu kultūras liecību. Tādēļ par godu Latvijas valsts simtgadei vēlamies ar deju, mūziku un dainu palīdzību simboliski darināt goda kreklu, izrakstot to ar latviešu rakstiem un ieaužot tajā latviešu tautas vērtības.’’ teic T.Ludborža.
Koncerta programmā ir iekļautas četru novadu etnogrāfiskās dejas, latviešu skatuvisko deju vecmeistaru darbi, pēdējo gadu jaunrades dejas, kā arī speciāli šim koncertam radītas horeogrāfijas. Visu koncertā iekļauto deju izvēles princips ir balstīts uz horeogrāfiskās leksikas atbilstību muzikālajam materiālam, horeogrāfiskās idejas oriģinalitāti un stila izjūtu. Būtiski ir, ka dejā iekļautās domas tiešā vai netiešā veidā ataino latviešu tautas vērtības.
Koncerta plānotais norises ilgums ir 2 stundas un tajā tiks izdejotas 40 dejas. Koncertā piedalīsies 100 deju kolektīvi – 26 kolektīvi no Limbažu apriņķa un 74 deju kolektīvi no citiem Latvijas novadiem, kopā pulcējot teju 2000 cilvēkus. Koncertprogrammā piedalīsies arī Nacionālo bruņoto spēku štāba Goda sardzes rotas karavīri, folkloras kopas u.c., bet koncerta muzikālo pavadījumu nodrošinās postfolk grupa “Dārdi”

Detaļas

Datums:
jūnijs 9, 2018
Notikums Category:
Notikums Tags:
, , , , , ,

Organizators

Limbažu novada pašvaldība
Mājaslapa:
https://www.limbazi.lv/

Vieta

Limbažu Lielezera brīvdabas estrāde
Limbaži, Latvija + Google Karte