2018.gads Zīlei iesākās avangardiski — ar pasākumu «Formāls», kas apvienoja labāko no diviem tradicionālajiem Zīles gada notikumiem — Foruma un karnevāla.

Šis gads Zīlei solās būt notikumiem piepildīts, no kuriem vērienīgākie būs Zīles 50. dzimšanas dienas svinības un Dziesmu un deju svētki. Lai no pārāk daudziem svētkiem nenogurtu, tika izlemts apvienot ikgadējo karnevālu un forumu. Tā tapa «Formāls», kas savienoja svarīgākos un krāšņākos abu pasākumu rituālus – iztaisīšanos neikdienišķos tērpos, jautrus priekšnesumus, jauno dejotāju uzņemšanu, labāko godināšanu un prezidija vēlēšanas.

Bet diena sākās ar tradicionālo karnevāla iesildīšanas pasākumu – bērnu rītu, kas kopā pulcēja Zīles uzticamākos fanus – dejotāju bērnus. Šogad mazie zīļuki tika aicināti uz balli Karaļa pilī. Viss bija kā jau īstā pilī – gan princeses greznās kleitās un prinči kroņos, gan galma dāmas un āksti, gan kalpi un virējas. Bija arī spoks. Tik tā bēda, ka karalis Andris bija pazaudējis karaliene Inesi, tāpēc bērniem nācās palīdzēt Viņas Augstību atrast — gan pūķi uzveikt, gan labirintu iziet un tikt galā ar daudziem citiem uzdevumiem. Viss beidzās laimīgi, laižoties jautrā dejā kopā ar karali un izglābto karalieni.

Savukārt «Formāls» notika avangarda zīmē. Zīle vienmēr ir pratusi skaisti ģērbties, un arī «Formāla» uzsaukums — avangards — tika uzņemts nopietni. Dalībnieki bija rūpīgi piedomājuši pie saviem tērpiem un frizūrām, kas bija tik ekstravaganti, ka «Formāla» sākumā raibs gar acīm metās, kamēr pierada pie krāsām un formām.

Jauniņajiem dejotājiem nācās rādīt, ko māk, un kā eksāmenā atbildēt uz Zīles formālās un neformālās vēstures jautājumiem. Zīles vadība sniegumu uzskatīja par labu esam, un visi tika tālāk – visus pirmgadniekus uzņēma kandidātos, visus otrgadniekus – pamatsastāvā.

Tapa zināms Zīles dejotāju jaunais prezidijs, kas nākamo gadu rūpēsies par kolektīva sabiedriskās dzīves gludu norisi. Gan A grupa, gan D grupa turpmāk darbosies jauna prezidenta vadībā.

A grupa: prezidents Arnolds Auziņš, praktisko lietu ministrs Atis Holms, tērpzine Kristīne Vanaga, kultūras ministre Ilze Bērziņa, sabiedrisko attiecību ministre Zane Peneze, finanšu ministre Māra Katkovska.

D grupa: prezidente Evija Jeromāne, praktisko lietu ministrs Kaspars Vilks, tērpzine Sigita Varika, kultūras ministre Dace Kampāne, sabiedrisko attiecību ministre Anita Brauna, finanšu ministre Rita Siliņa.

Par gada labākajiem dejotājiem aptaujā atzīti Luīze Ziediņa un Kristaps Kaņeps.

Veiksmīgu Latvijas simtgades un Zīles piecdesmitgades gadu!

Foto: Andra Eglīte, Māris Baumanis, Fobo

Komentāri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.