Šo piektdien, 2. februārī plkst. 19 Ķekavas novadpētniecības muzejā atklās izstādi “Zīle – Vairāk Nekā Deja”, kas veltīta tautas deju ansambļa “Zīle” 50 gadu jubilejai. Izstādi atklās ar dzīvo mūziku un dančiem Doles tautas nama pagalmā.

Pirms pusgadsimta dibinātās “Zīles” vēsture ietver ne tikai deju un koncertus, bet arī bagātīgā tērpu krājuma veidošanu, ceļošanu, ballītes, sportu un festivālus.

“Zīles” “vēstures lineāls” izstādē ļaus izpētīt būtiskākos notikumus un pagrieziena punktus šo 50 gadu laikā. Īpaši izstādei veidotā kartē varēs apskatīt, kur “Zīle” dejojusi un kurp aizceļojis “Zīles” simbols – mazā filca zīlīte. Izstādes apmeklētāji varēs arī apskatīt daļu no “Zīles” lielākajiem dārgumiem – tērpiem un vainagiem, kā arī nofotografēties, piemērot kādu īpašu kroni.

“Zīle” māk svinēt un tāpēc izstāde arī vēstīs par spēcīgām tradīcijām – ikgadējo Forumu, karnevālu un arī jaunāko tradīciju – ZīleFest. Un kā pēdējā, bet ne mazsvarīgākā tradīcija jāpiemin “Zīles” klātbūtne katrās dejotāju kāzās, izstādē būs aplūkojamas fotoliecības no šī dzīves notikuma vairāku gadu desmitu garumā.

Izstāde būs apskatāma līdz 24.februārim.

Aktuālākā informācija par pasākumu un izstādi – https://www.facebook.com/events/174251303332069/

2 thoughts to “Izstādē “Zīle – Vairāk Nekā Deja” izstāstīs TDA “Zīle” 50 gadu vēsturi

  • ZĪLE

    Aktuālāko informāciju par izstādi meklē Facebook pasākuma lapā – https://www.facebook.com/events/17425130333206

    Atbildēt
  • ZĪLE

    Laba ziņa visiem tiem, kas nepaspēja apmeklēt izstādi “ZĪLE – VAIRĀK NEKĀ DEJA”! Tagad to ir iespējams apskatīties Ķekavas kultūras nama foajē.

    Atbildēt

Komentāri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.