Dejotāju godināšana dažādos svētkos Zīlē vienmēr ir bijusi cieņā un iemesls svinībām var atrasties pats, pat, ja to ļoti nemeklē. Tā pagājušajā sezonā dzima ideja par pašiem savu apsveikumu raidījumu, ar kura palīdzību sveikt savus mīļos deju biedrus, iepazīties un stiprināt draudzīgās saites ar citiem pašdarbnieku kolektīviem, kā arī uzzināt par kādām jaunām un interesantām vietām novadā.

 

Raidījums „ Daudz laimes, Zīle vai Zīle, daudz laimes” kopumā aizvadījis apaļas 10 epizodes (ar pārraides biežumu vienreiz mēnesī, katra mēneša pēdēja pirmdienas mēģinājumā; video formātā), kurās pavisam kopā izskanējis 21 dažāda rakstura apsveikums. Sveicienu birumu iekustināja Ķekavas kultūras centra administrācija, veltot skaistas, rudenīgas dzejas rindas septembra gaviļniekiem. Tam visas sezonas garumā sekoja kopā 11 sveicieni no dažādiem Ķekavas novada pašdarbnieku kolektīviem. Skanēja apsveikumu dziesmas no Daugmales folkloras kopas, vīru kora
„Ķekava” , folkloras kopas „Rāmupe” un vokālajiem ansambļiem „Vivo” un „ Jūti”; teatrālu uzvedumu dāvināja Jaunais Miltu teātris, augstu laimi vēlēja TLMS „ Ķekava”, dejiskus sveicienus sūtīja TDK „Ķekaviņa” un mūsdienu deju grupa „ Mirāža”, bet katram ko individuāli sagatavotu no attiecīgā jubilāru mēneša veltīja senioru deju kolektīvs „Sidrabaine” un JDK „Katlakalns”.

Par ne īpaši populāru kļuva raidījuma veidotāju piedāvātā iespēja par simbolisku samaksu (tikai 81EUR) sveikt kādu sev īpaši mīļu dejotāju, sagatavojot individuālu sveicienu.* Šī iespēja tika izmantota vien 8 reizes, no kurām divas reizes – sveicot Gunču un Arnoldu, to nesankcionēti izmantoja raidījuma vadītājas Aiva un Zane.

Tomēr, šajā sezonā ir bijusi tā laime sveikt ne tikai dzimšanas un vārda dienas gaviļniekus, pa video sveicienam ticis arī divām mazām, jaunām Zīlītēm un viņu vecākiem. Savukārt, vasaras superizlaidumā tika sveikts arī kuplais absolventu bariņš.

Raidījums tika veidots ne tikai, lai īpaši dejotājus godinātu svētkos, bet arī, lai parādītu Ķekavas novadu no nedaudz citas puses. Arnolda uzpasētā mobilā raidījuma studija bijusi gan iekštelpās – Ķekavas kultūras namā, Doles tautas namā, Ķekavas novadpētniecības muzejā, ēdnīcā „ Vistu dancis”, bet arī spējusi nodrošināt pārraidi no ārtelpām – Rāmavas Depkina muižas parka, Jaunā Ķekavas parka, Titurgas ezera peldvietas un Baložu kultūras nama skvēriņa.

Liels paldies visiem sveicējiem, kuri atsaucās aicinājumam un veltīja savu laiku, lai tos sagatavotu! Paldies individuālajiem sveicējiem, draugu kolektīviem un, protams, Zīlei! Daudz laimes!

* Raidījuma veidotāji vēl joprojām patur visas tiesības neizpaust individuālo sveicienu autoru vārdus (lasīt: „slepenos” un „ slepenās”).

Teksts: Aiva Veršiņina

Komentāri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.