Saules un ūdens peldes, pankūku un burgeru kalni, atkailinoši pirts prieki, sirsnīgi priekšnesumi un visam pāri moto “Zvērā” – ZīleFest trešais festivāls nostiprina tradīcijas.

Zīles noslogotā vasara šogad ļāva dejotājiem satikties ik pa divām nedēļām, tāpēc Kurzemes mežu ielokā notiekošais Zīlefest šoreiz notika jūlijā. Datuma maiņa izrādījās pareizais lēmums, jo Zīles un viesi tika lutināti ar sauli visas nedēļas nogales garumā.

Festivāls nu jau oficiāli ir trīsdiennieks, jo lielākā daļa dalībnieku sarodas piektdienas pēcpusdienā. Aši tiek izliktas norādes, uzbūvēta skatuve un teltis, iztītas gaismiņas. Priekšvakars sākas, klusā vasaras vakarā baudot vizuālo mākslu – piedāvājumā mūsu Arnolda kino darbi un Zīles dejas burvīgajā Iļģu koncertā “Spēlēju. Dancoju. Dejoju.”

Sestdien vēsturiskā noskaņā sagaidām festivāla vieskolektīva pārstāvjus no Katvariem – līdz ar to ZīleFest ir kļuvis starptautisks, šim vārdam apzīmējot draudzību starp diviem Tautas Deju Ansambļiem. Tiek pacelts karogs un festivāls atklāts! Dejotāji ātri atrod kopīgu valodu un diena aizrit čiliņā, peldoties, baudot prezidenta Dīva ceptos burgerus un laiski gatavojot vakara priekšnesumu.

Jāatzīst, ka vasaras klātesamība šajā festivālā ļāva dienvidnieciskā mierā novirzīties no jebkādiem dienas plāniem. Pirms vakara priekšnesumiem vēl liela daļa ZīleFest dalībnieku atmeta visu lieko un kaili pērās pirtī un atvēsinoties tramdīja dīķa zivis. (Gunča un Kārlis šogad līņus nenoķēra, tie pie makšķeres pieķērās tikai trīs dienas pēc festivāla noslēguma.)

Vakara priekšnesumu rindā jāizceļ Katvaru sirsnīgā dziesma ar oriģinālu, Zīlei veltītu, tekstu. Pirmo reizi ZīleFest koncertu vēroja arī īpaši viesi, jaunais pāris prātīgā vecumā, kuri tieši festivāla vakarā nodejoja savu kopdzīves pirmo deju.

Bet kopsavilkumā var droši teikt, ka šogad ZīleFest bija zvērīgi labs. Līdz nākamai reizei!

 

Lasi Zīles vasaras 1.daļu – Zīle brauc uz Igauniju 

Lasi Zīles vasaras 3.daļu – Gruzija, kas nepārsteidz

Komentāri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.